Gökova Körfezinde ağaçların arasına saklanmış bir cennet Amazon. Börtübet’in henüz el değmemiş topraklarında çam ve günlük ormanları içinde yer alan bu aile işletmesi, otuzuncu hizmet yılının sonunda yöreye ismini vermiş. Beş yıldızlı oteller yerine doğayla iç içe bir tatil isteyenlere hitap ediyor Amazon. Bungalowları, tavanı cam kaplı çingene arabaları ve yeni hizmete giren taş evleri ile keyifli bir tatil sunuluyor burada. Kanolarla,bisikletle yada yürüyerek gidebileceğiniz Amazon Koyunda deniz keyfi bir başka güzel.

Üzüm bağları altında yer alan restoranda yemekler, 60’lı, 70’li yılların melodileri eşliğinde sunuluyor. Büyük otellerin menülerinde yer alan onlarca çeşit yemeğin yerini özlenen, lezzetli ev yemekleri almış.

Balıkçı teknesiyle düzenlenen balık tutma turları, günübirlik geziler, müzik ve şarap eşliğindeki gün batımı şölenleri ve yıldız piknikleri tatilinize renk katıyor.

çam ormanın içinde yer alan amazon’da kafa dinleyip, huzur içinde oturmak, kitap okumak yapılacak en güzel aktive bence. ama bunun yanı sıra, dereden kanoya binip 500 metre yol alarak denize ulaşmak, tekne turuna katılmak, kaan tecelli’nin düzenlediği “yıldız izleme turu”na iştirak etmek, orman içinde yürüyüş-koşu yapmak, dubadan misina ve ekmek ile yörenin lezzetli bir balığı sokan tutmak, sabah erken saatlerde düzenlenen balık avlama turlarına katılmak yapılabilecek diğer aktiviteler…

Marmaris’ten yaklaşık 30 km’lik bir yolculukla Club Amazon’a ulaşmak mümkün ama bir yerden sonra yolun toprak olduğunu ve ulaşımın zorlaştığını söylemekte fayda var.

Sezon Aralığı:15 Haziran – 15 Kasım
Denize Mesafesi: 300 m
Havaalanına Uzaklığı: 150 km
Oda Sayısı: 23
Kredi Kartı İle Ödeme: Var
Kredi Kartı Taksit Sayısı: 3
Ücretsiz Çocuk: 0 – 8 Yaş
İndirimli Çocuk: 8-15 Yaş
Çocuk İndirim Oranı: % 50