Cehennem Deresi Kanyonu

Ülkemizde maalesef kanyonlar pek rağbet görmez. Fakat Cehennem Deresi Kanyonu, Arizona’da ki Grand Canyon’dan sonra gelen dünyanın en büyük 2. kanyonu olma özelliğini taşır. Arizona’da ki kanyonu çekilen filmlerden dolayı neredeyse ezbere bilen bizler nedense Artvin’de böyle bir kanyon olduğundan dahi habersiziz. Turizm’e bu kadar yatırım yapan bir ülkenin Karadeniz’de ki bu değerleri tanıtamamış olması üzücü.

Artvin’e yolunuz düşerse görmeniz gereken yerlerin başlarında yer almalıdır Kanyon. Ulaşımı da çok kolaydır. Ardanuç ilçesinin7 kilometre kuzeybatısında ve Artvin-Ardanuç karayolunun 25. kilometresinde karşınıza çıkacaktır.

Etrafta konaklamak için pek seçenek yok. Tabii bunun da nedeni başta da söylediğimiz gibi ilgisizlik. Yola çıkmadan önce yanınıza yeterince su, yiyecek, fener vb. can kurtarıcı ekipmanları almayı unutmayın. Unutulmaması gereken ekipmanlardan biri de Fotoğraf Makinanız. Fotoğraf çekimi için bolca seçenek sunacak Cehennem Kanyonu size. Deklanşöre basmak kalacak size.

Kanyon Haritası